Погба съживи Юнайтед за точка на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм"

Погба съживи Юнайтед за точка на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" Снимка: Getty Images

Тотнъм и Манчестър Юнайтед завършиха 1:1 в Лондон в първия си мач след подновяването на Висшата лига.

Юнайтед започна добре двубоя и се наложи Уго Лорис да спасява срещу Рашфорд, но после дойдоха силните минути за домакините.

В 27-ата минута Стивън Бергвайн преодоля лековато Магуайър, а ударът му беше твърде силен за Де Хеа - 1:0 за Тотнъм.

Малко по-късно Хюн-Мин Сон стреля опасно с глава и Де Хеа направи страхотно спасяване.

След почивката Тотнъм се прибра, а Юнайтед владееше играта.

На терена се появи Пол Погба, който определено повлия позитивно на представянето на "червените дяволи" и в 81-ата минута спечели дузпа за отбора си.

Французинът финтира Ерик Дайър и беше откровено спънат от него в пеналта.

Бруно Фернандеш стреля от бялата точка и изравни за 1:1.

В 90-ата минута беше отсъдена втора дузпа за гостите за преиграно падане на Фернандеш, но ВАР се намеси и правилно я отмени.

В последните секунди Мейсън Грийнууд стреля опасно, но малко извън вратата.

Спечелената точка оставя Манчестър Юнайтед на пето място в класирането, на две точки зад четвъртия Челси.

Тотнъм е осми, като изостава на 4 т. от днешния си съперник.