Погба вдъхнови Юнайтед за нов обрат и място в топ 4

За втора поредна седчица Манчестър Юнайтед осъществи обрат при гостуване във Висшата лига и си тръгна с три точки. След героичното 3:2 над Саутхемптън миналия кръг, "червените дяволи" надиграха с 3:1 Уест Хем в Лондон.

"Чуковете" дръпнаха в резултата в края на първото полувреме, но през второто тимът на Оле Гунар Солскяер наложи доминация и стигна до три попадения във вратата на лондончани.

Пол Погба имаше голям принос за победата, отбелязвайки страхотно попадение за 1:1, след което Юнайтед помете съперника. При гола на французина останаха съмнения, че топката е излязла в тъч, преди да се разгърне атаката на "дяволите", но това нямаше как де се установи с ВАР и голът остана.

В 38-ата минута Райс отклони топката с глава след корнер, а Сучек я насочи към опразнената врата.

В 65-ата минута Погба, който до този момент не бе направил нещо съществено, се разписа с великолепен удар. Той получи топката от Фернандеш и я насочи неспасяемо към мрежата. Ситуацията бе разглеждана с ВАР поради съмнения, че кълбото е напуснало терена в началото на ататака. Попадението бе признато, а секунди по-късно Манчестър Юнайтед вече водеше. Телес намери Грийнууд в наказателното поле, а той успя да се завърти и да отправи хубав удар.

Положенията пред Фабиански се рядаха едно след друго и в 72-рата минута Рашфорд излезе сам срещу вратаря, но нацели гредата. Английският национал стигна до своя гол малко по-късно. Той бе намерен от друга резерва в лицето на Хуан Мата и с технично изпълнение до голяма степен реши мача.

След победата Юнайтед направи огромен скок в класирането и вече е в топ 4 само на две точки зад лидерите Тотнъм и Ливърпул, които играят мачовете си в неделя. "Шпорите" - дерби с Арсенал, а шампионите - срещу Уулвс.