Предпоследният заби 5 гола във вратата на Челси в седемголов трилър

Предпоследният заби 5 гола във вратата на Челси в седемголов трилър Снимка: Getty Images

Челси допусна тежко поражение с 2:5 от предпоследния Уест Бромич насред "Стамфорд Бридж".

Кристиан Пулишич откри резултата в 27-ата минута, но само секунди по-късно "сините" останаха с човек по-малко, след като Тиаго Силва бе изгонен за два жълти картона.

Останали 11 срещу 10, УБА натисна и обърна резултата още преди почивката с два бързи гола на Матеус Перейра в добавеното време на първата част.

Гостите добавиха още две попадения след почивката, а Мейсън Маунт върна едно за Челси в 71-вата минута. Крайното 5:2 оформи Калъм Робинсън с втория си гол в добавеното време.

Челси остава четвърти с актив от 51 точки, докато победата бе изключително важна за борбата за оцеляване на "дроздовете". УБА събра 21 точки на предпоследната позиция, но все още е на седем от първия отбор над чертата.