Предстои голям финал за Купата на Италия

Предстои голям финал за Купата на Италия Снимка: Getty Images

Ювентус и Интер ще се изправят един срещу друг в класически сблъсък на финала за Купата на Италия.

Тази вечер стана ясен и вторият финалист, след като Юве постигна втора победа над Фиорентина и спечели с 2:0 у дома.

Така с общ резултат 3:0 "бианконерите" се класираха за финалния мач, а там ги чака Интер, който отстрани градския съперник Милан с убедителното 3:0 във вторник.

Ювентус поведе в резултата в 32-рата минута, когато вратарят на съперника увисна при едно центриране и топката стигна до Бернардески, а той се разписа ефектно от въздуха.

В началото на втората част Фиорентина натисна, но Перин направи страхотно спасяване при удар с глава отблизо на Лукас Мартинес.

После гредата лиши Юве от втори гол, а пък когато Адриен Рабио вкара, попадението му беше отменено заради засада.

Все пак домакините стигнаха до второ попадение в 94-тата минута, а негов автор стана Данило след подаване на Хуан Куадрадо.

"Старата госпожа" ще спори за трофея на 11 май на "Олимпико" в Рим.