Провал за Байерн кръг преди края на сезона

Провал за Байерн кръг преди края на сезона Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен се провали в домакинството си на РБ Лайпциг и допусна загуба с 1:3 кръг преди края на сезона, което отваря пътя на Борусия Дортмунд към титлата.

Всичко за баварците започна по прекрасен начин. Серж Гнабри изведе домакините напред в резултата в 25-ата минута с мощен шут в близкия ъгъл и малко помощ от гредата.

През втората част обаче Байерн рухна. В 65-ата минута Лайпциг изравни след бърза контра. Кристофър Нкунку върна топката за Лаймер, който със силен шут прати топката под гредата в центъра на вратата.

11 минути по-късно самият Нкунку се разписа за 2:1. Френският нападател осъществи пълния обрат, вкарвайки от дузпа.

Крайното 3:1 оформи Доминик Собослай четири минути преди края на редовното време, отново от дузпа.

Байерн е лидер в Бундеслигата, но само с точка пред Дортмунд. "Жълто-черните" могат да поемат водачеството още утре при визитата си на опашкаря Аугсбург.

Междувременно победата гарантира на Лайпциг класиране за Шампионската лига следващия сезон. РБ има 63 точки на третата позиция, с четири повече от Унион Берлин и Фрайбург.