ПСЖ даде сериозна задна преди Байерн и вече изостава в борбата за титлата

ПСЖ даде сериозна задна преди Байерн и вече изостава в борбата за титлата Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен загуби директната битка с един от преките конкуренти за титлата - Лил, регистрирайки загуба с 0:1 на своя "Парк де Пренс".

Това бе първа победа за Лил като гост на ПСЖ от 25 години насам.

Тимът на Кристоф Галтие удари рано след гол на Жонатан Дейвид още в 20-ата минута. 21-годишният талант извади късмет, след като шутът му рикошира в защитник и подлъга Кейлор Навас, след което топката се оплете в мрежата му.

В останалта част от двубоя ПСЖ търсеше изравнителното попадение, но Лил отново показа, че притежава най-добрата защита в Лига 1 и опази вратата си суха.

В самия край на мача прехвърчаха искри между Неймар, който не направи нищо запомнящо се през всичките 90 минути, и бранителя на гостите Тиаго Джало, в резултат на което и двамата бяха изгонени за втори жълт картон.

Така седем кръга преди края на сезона "песовете" излязоха еднолично начело в класирането с 66 точки, с три повече от ПСЖ. На една по-надолу в подреждането е Монако, а Лион е с 60, но и с мач по-малко.