ПСЖ се издъни у дома с Меси, Наймар и Мбапе

С атомния си тризъбец Меси-Неймар-Мбапе ПСЖ стигна само до 1:1 в домакинството си на Реймс в Лига 1.

За резултата повлия и червеният картон на Марко Верати в началото на втората част.

Така Пари Сен Жермен не успя да спечели във втори пореден шампионатен мач, докато Реймс увеличи впечатляващата си серия на 12 поредни мача без загуба във френския елит.

През първото полувреме не паднаха попадения, а домакините изненадаха с безидейната си игра.

През втората част ситуацията се промени и в 51-вата минута домакините откриха резултатата. Първо Лионел Меси отправи удар, който бе блокиран, а после Неймар стигна до отбитата топка и я довкарва с левия си крак.

Секунди по-късно Реймс получи дузпа за грубо нарушение на Марко Верати. VAR обаче реши, че дузпа няма, но пък италианецът бе изгонен.

В 83-тата минута домакините имаха възможност да затворят мача с втори гол, но след удара на Лионел Меси топката премина на сантиметри от лявата греда.

В добавеното време Реймс нанесе своя удар. Фоларин Балогун получи хитър пас зад гърба на отбраната на парижание, влезе в наказателното поле и прати премерен удар в горния десен ъгъл зад гърба на вратаря, за да оформи крайния резултат.

Тагове: лига 1, псж, реймс