ПСЖ се срина у дома в Лига 1 за първи път от две години

ПСЖ се срина у дома в Лига 1 за първи път от две години Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен натрупа доста солидна преднина във френската Лига 1, което изигра лоша шега на тима и допусна изненадващо поражение с 0:2 пред собствена публика срещу Рен в двубой от 28-ия кръг.

Шампионите допуснаха по едно попадение във всяко от полувремената, въпреки че бяха по-силни преди почивката. Тогава на два пъти Килиан Мбапе и Лионел Меси пропуснаха да открият резултата. Вратарят на гостите Стив Манданда се отличи с три спасявания.

В 45-ата минута Карл Токо Екамби с удар в левия ъгъл даде аванс в полза на "червено-черните".

Арно Калимуендо също се разписа четири минути след почивката с удар отблизо, а стражът Манданда продължи да се представя отлично отново отчая Меси, който не успя да се разпише в този двубой.

Парижани са на първо място в класирането с актив от 66 точки, докато Рен заема петата позиция с 16 точки по-малко. Поражението у дома е първо за шампионите от април 2021 година.

Тагове: рен, лига 1, псж