ПСЖ вкара 5 преди Световното, без гол за Меси и Неймар

ПСЖ вкара 5 преди Световното, без гол за Меси и Неймар Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен разгроми гостуващия Оксер с 5:0 в последния си мач преди Световното първенство.

Единствено Килиан Мбапе от атомното трио МНМ успя да се разпише. Френският нападател откри резултата в 11-ата минута, докато Лионел Меси и Неймар останаха без гол, а след като бяха заменени в 75-ата минута, заедно се насочиха директно към съблекалнята.

Карлос Солер, Ашраф Хакими, Реанто Санчес и Уго Екитике отбелязаха останалите четири попадения за ПСЖ. За 20-годишния Екитике, който играе като под наем от Реймс, това бе първо попадение за новия му тим. Малко преди това младокът даде и асистенцията за гола на Санчес.

С победата ПСЖ увеличи аванса си на върха в класирането на пет точки пред втория Ланс. След 15 кръга тимът на Кристоф Галтие е вкарал забележителните 43 гола.

Междувременно Оксер остава на 15-ата позиция с 13 точки, на две над опасната зона.