Ракът за малко не прекрати кариерата му, но той се завърна на терена с гол

Ракът за малко не прекрати кариерата му, но той се завърна на терена с гол Снимка: Getty Images

Историята на Конър Дженингс е една от тези приказки, заради които обичаме футбола. И не само този от елитните дивизии, а футбола като цяло, чиято цел е не само да забавлява, но и да вдъхновява и да показва, че няма граници за човешкия дух.

Във вторник вечер Стокпорт разби с 5:0 гостуващия Кингс Лин Таун на своя "Еджли Парк" в мач от Националната лига на Англия. Но не победата и резултатът се превърнаха във водещата новина от двубоя.

При резултат 4:0 на терена се появи Конър Дженингс. 30-годишният нападател не бе стъпвал на терена от март месец, когато бе диагностициран с рядка форма на рак.

Дженингс обаче не се отказа. За щастие, лечението му бе успешно и почти веднага след това той бе готов да се върне към футбола.

В продължение на седмици нападателят тренира и работи по процеса на възстановяване, за да стигнем до вторник вечер, когато се появи от пейката като резерва в 81-вата минута.

Стокпорт вече си бе осигурил победата и само едно нещо липсваше за това вечерта да се превърне в перфектна. И в 92-рата минута то се случи.

След хубав пробив по дясното крило на Уил Колър фланговият футболист успя да намери в наказателното поле непокрития Дженингс, който с едно движение прати топката точно по диагонала, оформяйки крайното 5:0.

Публиката избухна в аплодисменти след изпълнението на Дженингс, докато той получи поздравления от всеки един от съотборниците си на терена.

На гола се радваха не само футболистите и феновете на Стокпорт, но и цялата футболна общественост - за това, че един от членовете ѝ не само спечели битката с коварната болест, но и защото успя да се завърне на терена. И то по какъв начин!

Най-големият успех в кариерата на Дженингс, който е играл и за други нискоразредни отбори, сред които Скънторп, Макълсфийлд, Гримзбри и Рексъм, е, когато през 2019-а успява да отбележи единствения гол за победата на Транмиър над Нюпорт Каунти в плейофа за влизане в Лига 1.

Благодарение на победата си във вторник Стокпорт също се доближи на само две точки до зоната, която дава право на участие в плейоф, но за влизане в Лига 2, което е четвъртото ниво на английския футбол.