Рамос с дебютен гол за ПСЖ при завръщането в игра на Меси (видео)

Рамос с дебютен гол за ПСЖ при завръщането в игра на Меси (видео) Снимка: Getty Images

Серхио Рамос отбеляза първото си попадение за Пари Сен Жермен, разписвайки се при разгрома с 4:0 над Реймс.

С победата тимът на Маурисио Почетино продължава да има аванс от 11 точки на върха в класирането пред втория Ница.

Марко Верати откри резултата в края на първата част, а в 62-рата Рамос бе най-настоятелен след центриране от корнер за 2:0. Първият удар на испанския ветеран бе отразен от вратаря на гостите, но след това стигна първи до отбитата топка и отблизо отбеляза.

Пет минути по-късно Верати направи резултата класически с изстрел по диагонала, но впоследствие голът бе записан като автогол на бранителя Ваут Фаес след сериозен рикошет в тялото му.

Крайното 4:0 оформи Данило в 75-ата минута. Малко по-късно и Мауро Икарди вкара топката в мрежата, но попадението му не бе зачетено, тъй като след като игра с глава топката рикошира в ръката му.

Двубоят бе първи за Лионел Меси през календарната 2022-ра, след като досега аржентинецът бе под карантина. Записването на третия гол като автогол пък отне една асистенция от статистиката му, тъй като именно той бе човекът, който подаде топката към Верати.