"Разликата между Ливърпул и Арсенал е, че едните станаха шампиони"

Звездата на Манчестър Сити Бернардо Силва направи емоционално изказване след дербито с Арсенал в неделя, завършило 2:2.

"Само единият отбор дойде да играе футбол днес, а другият се движеше на границата и отвъд нея. Каквото позволи съдията, каквото е възможно... Знаем как играят те, защото вече трета година е така.

Но в крайна сметка стигнахме до равенство - най-доброто, което можехме да постигнем, имайки предвид контекста на последните моменти от двубоя. Не съм доволен, тъй като искахме трите точки, но лично аз съм щастлив от начина, по който играхме и от факта, че винаги излизаме на терена за победа.

Два пъти пратиха Родри на земята контузен за 10 минути. След това ни вкараха гол, като капитанът ни бе извикан от съдията и не му бе позволено да се върне на позицията си. После ни вкараха втори гол, правейки традиционното си блокиране на вратаря ни, което им бе позволено.

И през второто полувреме всичко бе едно голямо бавене на времето. Имахме куп срещи с рефери преди сезона и ни убеждаваха, че тези неща ще бъдат контролирани и ограничавани. А това не се случи днес. Позволиха им да играят "мръсно" и да бавят времето, колкото искат."

Силва бе призован и да сравни съперничеството на Сити с Арсенал и това с Ливърпул.

"Разликата ли? Не знам. Може би е тази, че Ливърпул спечели Висшата лига, а Арсенал не е. Ливърпул спечели и Шампионска лига и винаги се е изправял лице в лице срещу нас, за да се надиграва. Така че от тази гледна точка мачовете срещу Арсенал не са като тези срещу Ливърпул."