Разочарование за Реал Мадрид в края на 2020-а

Разочарование за Реал Мадрид в края на 2020-а Снимка: Getty Images

Реал Мадрид приключи 2020 година по разочароващ начин, стигайки до само 1:1 при визитата си на борещия се за оцеляването си Елче.

"Кралете" поставиха вратата на домакините под истинска канонада от удари, но само един от тях успя да намери път към мрежата зад Едгар Бадия.

В 20-ата минута Лука Модрич откри резултата и даде аванс на Реал. Мощен удар на Марко Асенсио срещна напречната греда, но Модрич бе най-бърз до рикоширалата топка и с плонж с глава я заби в горния десен ъгъл на вратата.

До края на полувремето гостите имаха още няколко добри шанса за гол, но не успяха да ги реализират. Така, в 52-рата минута Фидел реализира отсъдена дузпа за нарушение на Дани Карвахал и така оформи крайния резултат.

До края и Карим Бензема, и Серхио Рамос можеха да донесат трите точки за "белите", като и хубав удар на Карвахал бе спасен от Бадия, но равенството се запази.

В самия край домакините дори можеха да откраднат победата, но Тибо Куртоа отрази силен удар от пряк свободен удар.

Така, Реал изостава още повече от Атлетико Мадрид. Тимът на Зинедин Зидан има 33 точки на втората позиция, на две зад "дюшекчиите", които по-рано през деня надвиха Хетафе с 1:0, но Атлетико е с цели два мача по-малко.

Точката пък е изключително важна за Елче в борбата за оцеляване. Тимът вече има 16 точки и вече е 16-и.