Реал докосва титлата, "Бернабеу" освирка Бейл

Реал докосва титлата, "Бернабеу" освирка Бейл Снимка: Getty Images

Реал Мадрид докосва титлата на Испания след спокойна победа с 2:0 над Хетафе на "Бернабеу" в 31-вия кръг на Ла Лига.

Каземиро и Лукас Васкес отбелязаха попаденията, донесли поредни три точки в актива на "белите".

Бразилецът се разписа с плонж през първата част след асистенция на Винисиус, докато Васкес удвои след почивката.

В 74-тата минута звездата Карим Бензема беше изваден от игра, за да бъдат спестени силите му и на негово място се появи Гарет Бейл, който беше освиркан от публиката на Реал.

Уелсецът прие с усмивка реакцията на привържениците.

7 кръга преди края Реал вече има цели 12 т. аванс пред втория в класирането Севиля и е единствено въпрос на време да си осигури шампионския трофей и на теория.

Това беше осма победа за играчите на Карло Анчелоти в последните им 9 мача.

Тимът продължава да се бори и в Шампионската лига, където през следващата седмица очаква реванша с Челси след успеха с 3:1 в първия четвъртфинал.