Реал е на косъм от титлата след нова победа, дузпа и ВАР отново помогнаха (видео)

Зинедин Зидан е на крачка от това да изведе Реал Мадрид до нова титла в Испания Снимка: Getty Images
Зинедин Зидан е на крачка от това да изведе Реал Мадрид до нова титла в Испания

Реал Мадрид е на косъм от това да спечели титлата в Ла Лига, след като записа осма поредна победа след подновяването на шампионата, побеждавайки Алавес с 2:0 на "Алфредо Ди Стефано".

"Кралете" запазиха и пета поредна суха мрежа, като остават на четири точки пред преследвача Барселона три кръга преди края на сезона.

Гостите бяха близо до това да открият резултата още в третата минута, но удар на Лукас Перес срещна гредата. В 11-ата Реал поведе след точно изпълнена дузпа от Карим Бензема, отсъдена за нарушение срещу Бенжамен Менди.

Традиционният изпълнител на наказателните удари - Серхио Рамос, гледаше от трибуните, тъй като бе наказан за този двубой.

В началото на втората част Реал удари за втори път, с което тотално обезсмисли двубоя. Крайното 2:0 оформи Марко Асенсио в 51-вата минута, като голът бе зачетен едва след преразглеждането му с ВАР.

В центъра на всичко отново бе Бензема, който умело се измъкна от опеката на гостуващата защита, успя да избяга и от засадата, след което пусна топката към Асенсио, който я вкара на празна врата, донасяйки гола на успокоението.

До края на сезона на Реал му предстоят гостувания на Гранада и Леганес, както и домакинство на Виляреал. Не изглежда къде тимът на Зинедин Зидан може да допусне грешка и да изпусне титлата, която е все по-близо.

Междувременно, Алавес ще се бори за оцеляването си до край. Депортиво се намира точно над чертата, на три точки пред 18-ия Майорка.