Реал излезе начело, но не за дълго

Реал излезе начело, но не за дълго Снимка: Getty Images

Реал Мадрид победи Селта с 2:0 у дома и временно излезе начело с точка пред градския противник Атлетико, който обаче е с цели три мача по-малко.

Лукас Васкес даде аванс на домакините още в шестата минута след пас на Марко Асенсио, а в началото на втората част двамата си размениха ролите и Васкес изведе Асенсио при една контраака и последният, излязъл сам срещу вратаря, го прехвърли с лекота.

Звездата на Селта Яго Аспас, който има девет гола от началото на сезона в Ла Лига, не бе напълно възстановен от травмата си и бе принуден да напусне игра в началото на втората част.

В самия край гостите имаха добра възможност поне за почетно попадение, но Начо блокира силен шут, за да може Тибо Куртоа да запази мрежата си суха.