Реал Мадрид е шампион след куриозна дузпа!

Реал Мадрид е шампион след куриозна дузпа! Снимка: Getty Images

Реал Мадрид стана шампион на Испания след драматична победа с 2:1 над Виляреал у дома.

Два гола на Карим Бензема донесоха успеха, който короняса "Белия балет" за 34-и път в историята.

Бензема откри през първата част след пас от Модрич.

В 74-ата минута дойде и най-спорният момент, който се оказа и решаващ.

Серхио Рамос спечели дузпа за Реал по доста съмнителен начин, след като вече беше подал топката, но падна при лек контакт със защитник на гостите. Рамос определено преигра в ситуацията, а ВАР също я разгледа, за да потвърди наказателния удар.

Самият капитан застана зад топката, но вместо да стреля, изненадващо подаде на Бензема, който реализира.

Повторенията обаче показаха, че французинът е навлязъл твърде рано в наказателното поле и дузпата беше изпълнена отново. Този път самият Бензема застана зад топката и отбеляза за 2:0.

Висенте Ибора намали за Виляреал с глава и до края Реал трябваше доста да трепери.

Гостите направиха няколко пропуска, а в 93-ата минута Тибо Куртоа измъкна Реал със страхотно двойно спасяване.

След две минути Марко Асенсио вкара, но ВАР отмени гола заради игра с ръка на Бензема при атаката.

Скоро дойде и последният съдийски сигнал и празненствата в бяло започнаха.

По същото време преследвачът Барселона съвсем се предаде и загуби с 1:2 домакинството си на Осасуна.

Така разликата между двата гранда в класирането се увеличи на 7 т. кръг преди края.