Реал оглави Ла Лига, докато хиляди протестираха около стадиона

Футболистите на Реал Мадрид успяха да се изключат за случващото се около Суперлигата и да вземат важна победа с 3:0 като гост на Кадис.

Два гола на Карим Безнема и един на Алваро Одриосола гарантираха победата на "кралете", докато около стадион "Рамон де Каранса" хиляди фенове на домакините протестираха срещу проекта с основен инициатор именно президента на "кралския" клуб Флорентино Перес.

Бензема откри от дузпа в 30-ата минута, Одриосола удвои три минути по-късно след асистенция от бившия френски национал, а пак Бензема направи класически резултата пет минути преди края на полувремето. Това бяха попадения, с които Бензема вече има 21 за сезона в Примера и е с основна заслуга Реал да е толкова близо до защита на титлата си.

Реал излезе временно на върха в Испания с актив от 70, изпреварвайки Атлетико заради предимството си в преките двубои. Довечера отборът на Диего Симеоне (също 70 т.) ще изиграе своя мач по-малко срещу борещия се за спасението си Уеска.