Реал претърпя първа загуба в Ла Лига и отстъпи върха в класирането

Реал претърпя първа загуба в Ла Лига и отстъпи върха в класирането Снимка: Getty Images

Реал Мадрид загуби за първи път в испанското първенство през този сезон, след като отстъпи с 2:3 в гостуването на Райо Валекано.

Двата тима изиграха атрактивен мач, в който домакините бяха възнаградени за храбрата си игра, а победата им свали Реал от първото място в класирането.

Играчите на Райо се хвърлиха здраво в двубоя и още в 5-ата минута поведоха. При много добра бърза атака Комесаня получи пас отляво от Фран Гарсия и с отлично насочен удар порази вратата на Тибо Куртоа.

Играта на Реал никак не вървеше и шампионите изпитваха големи проблеми на терена. Тогава на помощ се притече ВАР и се стигна до дузпа в полза на "кралете".

Марко Асенсио хитро издърпа Фран Гарсия за ръката, стигна се до контакт между двамата и Асенсио падна. След като ВАР повика рефера на монитора, той отсъди наказателния удар и от бялата точка Лука Модрич изравни.

Само 4 минути по-късно мадридчани стигнаха до нов гол, като този път Едер Милитао се разписа с глава след ъглов удар.

Головата серия обаче не спря и Райо реагира бързо, за да изравни с удар от воле на Алваро Гарсия, при който Куртоа можеше да се намеси по-добре.

Така в края на полувремето паднаха три попадения в рамките на 7 минути.

През втората част мачът остана двуостър, а Райо продължи да играе вдъхновено. Реферът изнерви и двата тима с няколко грешки, а после изгони треньора на домакините.

Но няколко минути по-късно Дани Карвахал игра с ръка в пеналта и след нова намеса на ВАР Райо Валекано получи дузпа.

Оскар Трехо стреля лошо и Куртоа спаси удара му, но дузпата беше изпълнена отново, тъй като вратарят беше излязъл и с двата си крака пред голлинията преди изпълнението.

Във втория случай Трехо беше точен и даде преднина на тима си.

"Кралете" натиснаха в търсене поне на точка, но не успяха да създадат кой знае какво пред Димитриевски.

В 90-ата минута Родриго засече отблизо центриране на Асенсио, но не уцели вратата и с това шансовете пред гостите се изчерпаха.

Така след 13-тия кръг в Ла Лига Барселона става едноличен лидер в таблицата с 34 т. пред Реал с 32.

Райо Валекано е на осмата позиция с 21 т.