Реал превъзмогна проблемите и сгъна Барса на "Камп Ноу"

Реал превъзмогна проблемите и сгъна Барса на "Камп Ноу" Снимка: Getty Images

Реал Мадрид победи Барселона с 3:1 на "Камп Ноу" в първото Ел Класико за сезона и така превъзмогна налегналите го проблеми след двете поредни загуби в последната седмица.

В динамичен мач в каталунската столица, "белите" се възползваха по-добре от шансовете си, а решаваща се оказа дузпата в тяхна полза за 2:1.

Началото беше ударно, като Феде Валверде откри за Реал още в 5-ата минута, а три минути по-късно Ансу Фати изравни.

Така 17-годишният талант стана най-младият голмайстор в Ел Класико в историята.

И двата тима си размениха добри положения до почивката, но през втората част опасностите бяха по-малко.

В 59-ата минута се стигна до дузпа за Реал, след като Ленгле излишно задържа Рамос за фланелката при статично положение.

ВАР се намеси, а главният съдия разгледа положението и отсъди дузпа, която Рамос не пропусна да превърне в гол за 2:1.

Роналд Куман изчака чак до 80-ата минута, за да предприеме смени, но след като вкара в игра Гризман, Дембеле и Тринкао, играта на каталунците съвсем се разбалансира.

Вратарят Нето остави Барса в мача с няколко поредни акробатични спасявания, но в 90-ата минута капитулира, когато резервата Лука Модрич фиксира крайното 3:1.

Така Реал се реваншира на феновете си за фиаското 2:3 срещу Шахтьор през седмицата в Шампионската лига и за загубата от Кадис за първенство.

Тимът остава на върха в класирането с 13 точки, с 2 повече от Реал Сосиедад и Виляреал.

Барселона пък записа втора поредна загуба в шампионата и е на 10-ата позиция със 7 т.