Реал се издъни след идиотски гаф на Куртоа

Реал Мадрид отново се изложи в Ла Лига и отстъпи с 1:2 на Алавес на своя стадион "Алфредо Ди Стефано".

Така играчите на Зинедин Зидан вече трети пореден двубой остават без победа в първенството, а тази вечер можеха да запишат и доста по-унизителна загуба.

Гостите откриха резултата още в 6-ата минута чрез Лукас Перес от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Начо.

През първата част Еден Азар получи поредната си контузия и се наложи да бъде заменен, а скоро след почивката Хоселу удвои преднината на Алавес.

Този гол падна по твърде елементарен начин след грешка на Тибо Куртоа, който в опита си да изнесе топката я подаде директно на Хоселу и му остави да вкара в опразнената врата.

В края Каземиро върна едно попадение за Реал отблизо на празна врата, но времето не стигна на "белите" да спечелят поне точка.

Реал е четвърти в класирането със 17 т., а лидери засега са Атлетико Мадрид и Реал Сосиедад с по 23 т.

Днес Атлетико взе трудна победа с 1:0 над Валенсия, но остава с мач по-малко и ще има шанса да излезе еднолично начело.