Реал се размина със страшна издънка в юбилейния мач на Анчелоти

Реал се размина със страшна издънка в юбилейния мач на Анчелоти Снимка: Getty Images

Реал Мадрид за малко да се изложи сериозно в юбилейния мач на Карло Анчелоти, но все пак победи с 3:2 гостуващия Алавес.

Треньорът записа мач №300 начело на тима и до 85-ата минута това изглеждаше най-лесният двубой за неговите футболисти от началото на сезона.

"Белите" водеха с 3:0 и се забавляваха на терена, но Алавес светкавично върна две попадения и направи последните минути интересни.

Всичко започна идеално за домакините и те поведоха още преди да е изминала минута игра.

Винисиус направи един от типичните си пробиви отляво и центрира, а Лукас Васкес засече за 1:0.

После гол на Килиан Мбапе не беше признат заради засада, но в 40-ата минута французинът все пак се разписа в пореден мач след комбинация с Белингам.

В началото на втората част Родриго вкара за 3:0 и всичко изглеждаше приключило.

Резервата Ендрик удари греда, след което Реал заигра твърде лежерно и се стигна до греда и за гостите.

Алавес върна един гол в 85-ата минута с хубав удар на Протесони, а след само две минути Кике Гарсия намали на 2:3 и интригата се върна.

Наложи се Реал да трепери до края, но все пак до изненада не се стигна.

"Белия балет" излезе втори в класирането със 17 т., а лидерът Барселона е с 18 и с мач по-малко.