Реал се възползва от грешката на Барса и се изкачи на върха в Ла Лига

Реал се възползва от грешката на Барса и се изкачи на върха в Ла Лига Снимка: Getty Images

Реал Мадрид се възползва от грешната стъпка на Барселона, който направи 0:0 в гостуването си на Севиля, и след победа с 2:1 във визитата си на Реал Сосиедад вече е новият лидер в Ла Лига.

"Белите" имат равни точки с Барса - по 65, осем кръга преди края на първенството, но са с по-добри показатели в директните двубои.

Капитанът Серхио Рамос откри за домакините в 50-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Винисиус, а 20 минути по-късно Карим Бензема направи 2:0 с удар между краката на защитник.

Крайното 2:1 оформи Микел Морино в 83-тата минута, но домакините от Сосиедад така и не успяха да стигнат до равенството.

През този сезон Реал има победа (2:0 на "Сантяго Бернабеу") и равенство (0:0 на "Камп Ноу") в сблъсъците с Барселона, заради което може да си позволи да завърши дори с равни точки с каталунците, но пак ще може да стане шампион.