Реал си усложни максимално живота, но се класира за финал след дузпи

Реал си усложни максимално живота, но се класира за финал след дузпи Снимка: Getty Images

Реал Мадрид трябваше да мине през драма с дузпи, за да се класира за финал за Суперкупата на Испания.

Кралският клуб отстрани Валенсия след 1:1 в редовното време и продълженията и 4:3 при дузпите в първи полуфинал от турнира, който се провежда в Саудитска Арабия.

Европейският клубен шампион изигра слаб мач и си усложни живота, но накрая с уверени изпълнения от бялата точка и с едно финално спасяване на Тибо Куртоа изпълни целта си.

Макар че Реал не беше на обичайното си ниво, все пак поведе в резултата от дузпа в 39-ата минута. Карим Бензема се откъсна от защитата при една дълга топка и беше спънат, а после сам реализира от бялата точка за 1:0.

През втората част "кралете" заиграха още по-зле и допуснаха гол 24 секунди след подновяването на играта. Тогава Тони Лато центрира отдясно и забравеният на далечната греда Самуел Лино отблизо изравни.

Реал дълго не успяваше да създаде никакво положение, като изключим един опасен удар на Начо с глава. "Белите" се събудиха твърде късно и едва в петата минута на добавеното време Винисиус стигна до чисто положение, но Мамардашвили се намеси.

Така двубоят влезе в продължения, които започнаха с нов опасен удар на Винисиус. По-късно и пред Валенсия се откри златно положение, но Тибо Куртоа направи решаващо спасяване.

При дузпите Валенсия направи пропуск още при второто си изпълнение, когато Ерай Кюмерт прати топката над вратата.

Играчите на Реал бяха безапелационни и отбелязаха и при четирите си удара, докато в края Луис Гая стреля в центъра право в Куртоа и записа втория пропуск за тима си.

Така "Белия балет" ще се бори във финала за трофея, а съперник ще бъде Барселона или Бетис.

Вторият полуфинал ще се изиграе в четвъртък вечерта.