Реал стигна до късна победа и продължава да се бори за второто място

Реал стигна до късна победа и продължава да се бори за второто място Снимка: Getty Images

Реал Мадрид постигна трудна победа с 2:1 у дома над Райо Валекано и поне временно си върна второто място два кръга преди края на Ла Лига.

Малко след изтичането на половин час игра Карим Бензема откри резултата, възползвайки се от подаване на Валверде.

До почивката "белите" пропуснаха да си решат мача, а през втората част направиха нови пропуски.

Така в 84-тата минута Раул Де Томас изравни резултата и беше на път да донесе точката на гостите.

Минута преди края на редовното време обаче Родриго отправи хубав удар извън пеналта за победното 2:1.

Така Реал излезе на 2 т. пред третия Атлетико Мадрид - но "дюшекчиите" отново ще стъпят на втората позиция, ако вземат своя мач от кръга, който е гостуване на Еспаньол.