Реал взе трите точки в Севиля след автогол

Реал взе трите точки в Севиля след автогол Снимка: Getty Images

Реал Мадрид се върна победния път в Примера след измъчен успех с 1:0 като гост на Севиля в двубой от 12-ия кръг на първенството. "Кралете" стигнаха да успеха в 55-ата минута, когато вратарят Ясин Буну си отбеляза автогол.

Реал започна силно и бе близо до гола още в първата минута, но топката премина край гредата след удар на Родриго.

В 21-вата Тони Кроос фалцира топката от 20 метра към далечната сглобка и мъничко не му достигна да порази целта. Домакините изравниха играта във втората половина на първата част. Те обаче не успяха да отправят нито по-опасен удар. В 38-ата Бензема отправи хубав диагонален шут, при който вратарят на "бяло-червените" плонжира и изби.

Тимът на Лопетеги започна по-силно втората част и упражни контрол върху топката. Но в 55-ата гостите от Мадрид откриха резултата. Ферлан Менди центрира отляво, Винисиус се хвърли на шпагат, но закачи съвсем леко топката и тя нямаше как да влезе в мрежата. Вратарят Буну обаче се подведе от отклоняването и допусна кълбото да се удари в ръцете му и да се насочи към вратата за 0:1.

В 86-ата минута Окампос стреля със задна ножица, топката тупна коварно, но Куртоа беше избрал добра позиция и успя да избие.