Реал записа класика в Ла Лига за едно полувреме

Реал Мадрид не успя да вкара през първото полувреме, но през второто наниза три и спечели с 3:0 домакинството си на Алавес в Ла Лига.

Баските бяха подложени на истински обстрел от страна на съперника, като Реал създаде 20-ина положения.

Марко Асенсио с хубав далечен шут даде преднина на домакините след малко повече от час игра, в 80-ата минута Винисиус удвои след брилянтно развила се атака, започнала още от собствената половина на домакините, а Карим Бензема добави гол от дузпа за 3:0 в продължението на редовните 90 минути.

С победата Реал натрупа седем точки аванс пред втория Севиля, който обаче е с мач по-малко, и пооправи настроението си след поражението от ПСЖ в Шампионската лига през седмицата.

Загубата пък е под №15 в 25 мача за Алавес, като това отрежда на някогашния тим на Благой Георгиев предпоследното 19-о място в таблицата.