Реал започна годината с провал и прекрати серията без загуба

Реал започна годината с провал и прекрати серията без загуба Снимка: Getty Images

Реал Мадрид започна 2022 г. с разочароваща загуба с 0:1 от 16-ия в класирането Хетафе.

Скромният местен съперник на мадридския гранд изненада лидера в таблицата с ранен гол след голям гаф на Едер Милитао, а до края "белите" така и не успяха да стигнат дори до точката.

В 9-ата минута Милитао опита да гардира една топка, но я остави на връхлитащия Енес Юнал, който веднага стреля покрай Куртоа за 1:0.

Последва натиск на Реал и поредица от пропуски, включително греда на Лука Модрич.

В защита обаче играчите на Карло Анчелоти оставаха разконцентрирани и Хетафе също създаваше ситуации.

Анчелоти беше доста нервен от представянето на тима и получи жълт картон от съдията, а след почивката опита да промени развоя с вкарването на Еден Азар и Марсело.

И двамата обаче не впечатлиха, а мачът стана по-скучен и бавен.

Реал владееше топката, но трудно стигаше до нещо интересно пред вратата на домакините.

Сория трябваше да спасява изстрел отдалеч на Каземиро и удар с глава на Иско, но се справи без проблеми.

Така Реал Мадрид прекъсна серията си от 15 мача без загуба във всички турнири.

Отборът продължава да води в класирането със солидна преднина от 8 т. пред втория Севиля.

Андалусийците обаче са с два мача по-малко.