Резил! Юнаци от трета дивизия изритаха Реал Мадрид от Купата на краля

Резил! Юнаци от трета дивизия изритаха Реал Мадрид от Купата на краля Снимка: Getty Images

Реал Мадрид записа срамна страница в историята си, като отпадна от третодивизионен съперник за Купата на краля.

Скромният Алкояно хвърли бомбата и удари мадридския гранд с 2:1 след продължения, за да продължи към 1/8-финалите на турнира.

На всичкото отгоре домакините играха с човек по-малко през последните минути, когато стигнаха и до победния гол.

Зинедин Зидан излезе с експериментален състав, състоящ се предимно от резерви, но през втората част включи в игра Карим Бензема, а по-късно влязоха и Еден Азар, Тони Кроос и Марко Асенсио.

Едер Милитао откри резултата за "кралете" в самия край на първото полувреме с глава.

Реал обаче трудно създаваше продължения и не успя да си реши мача навреме, а в 80-ата минута допусна изравняване, след като Хосе Солбс беше забравен при един ъглов удар и отблизо направи резултата 1:1.

Така двубоят влезе в продължения и в 109-ата минута Алкояно остана с 10 души след втори жълт картон на Рамон Лопес.

Дори численото преимущество не помогна на абсолютния фаворит в срещата, а 41-годишният вратар на домакините Хосе Хуан продължаваше да спасява всичко възможно.

В 115-ата минута Алкояно направи контраатака, Хуанан изпревари вратаря Лунин и донесе сензационната победа на своите.

Това е пореден провал за Реал, след като преди няколко дни Атлетик Билбао победи "белите" с 2:1 и ги изхвърли от Суперкупата на Испания.