Рома беше толкова слаб, че дори Моуриньо си тръгна по-рано

Рома беше толкова слаб, че дори Моуриньо си тръгна по-рано Снимка: Getty Images

Шокиращата загуба на Рома с 1:2 от Кремонезе на четвъртфиналите за Купата на Италия вбеси не само феновете на "Олимпико", но "вълците" играха толкова слабо, че накараха треньора си да напусне терена преди последния съдийски сигнал.

Жозе Моуриньо се насочи към съблекалните две минути преди края на първото полувреме, излязъл от кожата си, след като неговият тим губеше след първите 45 минути.

Кремонезе, който се намира на дъното на Серия "А", поведе в 28-ата минута след точно изпълнена дузпа от Сириел Десерс. Белгийският нападател се разписа, след като Руи Патрисио го събори в наказателното поле.

Четири минути след почивката Кремонезе удвои преднината си след автогол на Мехмед Челик, а голът за домакините отбеляза Андреа Белоти чак дълбоко в добавеното време.

Това бе втора поредна загуба за Рома и Моуриньо след поражението от лидера Наполи за първенство преди няколко дни.

"Вълците" изхвърчаха от турнира за Купата, но продължават битката си за зона "Шампионска лига", като засега са шести в класирането, на точка от Топ 4.

Рома продължава участието си и в Лига Европа, където се изправя срещу РБ Залцбург. Първият мач е на 16 февруари в Австрия, а реваншът на "Олимпико" е точно седмица по-късно.