Рома не се даде на Ювентус, Дибала блесна в Торино

Рома не се даде на Ювентус, Дибала блесна в Торино Снимка: Getty Images

Ювентус и Рома завършиха 1:1 в Торино в едно от дербитата на третия кръг в Серия "А".

"Бианконерите" откриха в самото начало, дълго водеха в резултата и надиграваха "вълците", но изпуснаха победата заради изравнителен гол, изработен от техния бивш играч Пауло Дибала.

Дербито започна с гол от съблекалнята в полза на домакините. Малко след изминаването на минута игра, Душан Влахович изпълни идеално пряк свободен удар и откри резултата.

Рома опита да отговори и мачът стана двуостър, а Хуан Куадрадо беше близо да удвои преднината на своите, но Руи Патрисио спаси.

В 25-ата минута стадионът още веднъж изригна, защото Мануел Локатели вкара във вратата с хубав удар, но след намеса на ВАР попадението беше отменено за игра с ръка на Влахович при атаката.

Ювентус запази преимуществото си и през второто полувреме, но в 69-ата минута Рома изравни.

След центриране от ъглов удар Пауло Дибала направи ефектно акробатично подаване към Тами Ейбрахам, който с глава се разписа за 1:1.

Така гостите стигнаха до точката на стадиона, на който вече 13 мача са без победа.

В класирането тимът на Жозе Моуриньо се изравни по точки с лидерите Лацио и Торино (по 7), докато Ювентус остава зад тях с 5 т.