Роналдо узакони 20-годишния си терор и задмина Пеле

Роналдо узакони 20-годишния си терор и задмина Пеле Снимка: Getty Images

Кристиано Роналдо отбеляза два гола за Ювентус и даде асистенция, а "бианконерите" се наложиха без особено напрежение с 4:1 у дома над Удинезе в мач от 15-ия кръг на Серия "А".

Така португалският феномен узакони 20-годишния си терор по европейските терени - толкова са годините му, в които неизменно бележи в континенталния елит. Първо в лисабонския Спортинг, после в Манчестър Юнайтед и Реал Мадрид, а сега с екипа на Юве.

Кристиано увенча отличното си представяне срещу "фриуланите" и с асистенция към Федерико Киеза за второто попадение в мача за "старата госпожа".

Удинезе на два пъти удари гредите и гол на тима бе отменен за неволна игра с ръка, но като цяло превъзходството на Юве не подлежеше на съмнение и резултатът е справедлив.

Заради многото равенства през кампанията обаче шампионите изостават на 10 точки от лидера Милан, който по-рано в неделя се справи с 2:0 при гостуването си на Беневенто, но са и с мач по-малко.

Удинезе поведе в 11-ата минута чрез Родриго де Паул, който вкара хубав гол, но на повторенията се видя, че в подготовката за пробива е докоснал топката с ръка.

В 31-вата минута Роналдо откри за торинци. Рамзи отне и му подаде, след което последва чудесен диагонален изстрел на португалеца.

В първите минути страхотно извеждащо подаване на Кристиано позволи на Киеза да надбяга защитниците и с диагонален ляв шут да отбележи втория си гол в Калчото с "бяло-черната" фланелка, за да направи резултата 2:0. Само 120 секунди по-късно по доста нелеп начин отново след остро подаване напред Рамзи излезе сам срещу вратаря и въпреки че първо пропусна, стигна до добавка и вкара, но след консултация с ВАР се видя, че е играл с ръка, колкото и непринудено да бе това.

В 69-ата минута Бентанкур открадна топката и я подаде моментално в перспектива за Роналдо, който без проблеми с левия крак реализира 14-ия си гол от старта на първенството и задмина Пеле със 758 попадения за крайното 3:0.

Удинезе се добра до почетен гол в последната минута на редовното време. Разписа се Марвин Зегелар от няколко метра след неубедителна намеса на вратаря на Юве Войчех Шчесни.

Но това не бе всичко. В заключителните секунди Пауло Дибала фиксира крайното 4:1 с безкомпромисен изстрел след асистенция на Данило.