Роналдо заби два гола, Мане - един. Ал-Насър е на финал (видео)

Роналдо заби два гола, Мане - един. Ал-Насър е на финал (видео) Снимка: Getty Images

Ал-Насър се класира за финала на Купата на краля в Саудитска Арабия след победа с 3:1 над Ал-Халеей.

Кристиано Роналдо заби два гола, а Мане добави един. Интересното е, че сенегалецът се разписа от дузпа, след като Роналдо му отстъпи това право.

Двубоят предложи много положения и пред двете врати, особено през първото полувреме.

Роналдо откри резултата в 17-ата минута след прекрасен удар със завъртане, възползвайки се от грешка на вратаря, който не успя да изчисти една топка и остави вратата си незащитена.

В 37-ата Мане вкара за 2:0, а малко след почивката Кристиано отбеляза второто си попадение в мача.

Ал-Халеей направи загубата си малко по-почетна в 82-рата минута, след като Фауаз Ал Тераис завърши бърза контрааката.

На финала Ал-Насър ще срещне другия местен гранд - Ал-Хилал. Двата отбора се срещнаха във финала и през 2020-а, спечелен от Ал-Хилал с 2:1.