Руди Гарсия обвини Роналдо за провала

Наставникът на Ал Насър Руди Гарсия смята, че пропускът на Кристиано Роналдо през първото полувреме е бил повратната точка при поражението от Ал Итихад с 1:3 на полуфиналите в турнира за Суперкупата на Саудитска Арабия.

Кристиано имаше разочароваща вечер, но всичко можеше да е по-различно, ако се беше разписал при една отворила се пред него чиста ситуация през първата част.

Ромариньо изведе Ал Итихад напред още след четвърт час игра, а Гарсия смята, че изходът е можел да бъде по-различен, ако Роналдо е бил по-концентриран в решителния момент.

"Едно от нещата, които промениха хода на мача, беше пропуснатата възможност от Кристиано Роналдо през първото полувреме", каза френският наставник пред репортери след мача.

Ал Итихад се възползва максимално от пропуска и удвои преднината си преди почивката, като точен бе Абдерразак Хамдалах. Андерсон Талиска успя да върне едно попадение в 67-ата минута, за да запази надеждите на Ал Насър, но Муханад Шанкити фиксира крайния резултат в добавеното време.

Роналдо ще се надява да отбележи първия си гол за Ал Насър следващия петък, когато е поредният мач на тима в първенството.