С човек повече Реал настигна лидерите в Ла Лига

С човек повече Реал настигна лидерите в Ла Лига Снимка: Getty Images

Реал Мадрид победи Атлетик Билбао с 3:1 у дома и се изравни по точки с лидерите в класирането на испанското първенство.

"Белите" получиха важно предимство още в 13-ата минута, когато Раул Гарсия си изкара втори жълт картон и затова до края шампионът игра с човек повече.

В края на първата част Тони Кроос откри резултата с едни от марковите си удари от границата на наказателното поле.

Гостите успяха да се върнат в мача и Андер Капа преодоля Тибо Куртоа при втория опит за 1:1.

До края обаче Карим Бензема реши мача с два гола - първо с глава след центриране на Карвахал, а после и в добавеното време на срещата.

Победата е трета поред в шампионата за играчите на Зинедин Зидан и Реал вече има 26 т., колкото и водачите в класирането Реал Сосиедад и Атлетико Мадрид.

"Дюшекчиите" обаче са с два мача по-малко.