С голове на резерви Барса стигна до важен обрат

С голове на резерви Барса стигна до важен обрат Снимка: Getty Images

Барселона победи трудно Елче с 2:1 като гост в мач от 27-ия кръг на Ла Лига.

"Блаугранас" изпуснаха доста положения и изоставаха в резултата, но направиха обрат с голове на две резерви, а дузпа към края донесе успеха.

Домакините откриха в края на първата част с прецизен удар на Фидел Чавес в долния ляв ъгъл.

След час игра появилият се от скамейката Феран Торес изравни, засичайки отблизо във вратата.

В следващите минути Торес пропусна на три пъти да изведе каталунците напред и 6 минути преди края се стигна до решаващия момент.

След разглеждане с ВАР реферът отсъди малко спорна дузпа за Барселона за игра с ръка. Мемфис Депай изпълни мощно от бялата точка за победното 2:1.

Така тимът на Шави събра 48 т. и излезе на третото място в класирането, на две точки зад четвъртия Бетис.