С късни голове Юнайтед спечели поправителния срещу Лийдс

С късни голове Юнайтед спечели поправителния срещу Лийдс Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед поне временно се настани на второто място във Висшата лига след победа с 2:0 в гостуването на Лийдс.

Тимът на Ерик тен Хаг надделя трудно над борещия се да не изпадне съперник и головете дойдоха едва след 80-ата минута.

Преди тях Юнайтед трябваше да удържи първоначалния натиск на домакините. В края на полувремето двата тима си размениха по една ситуация, а веднага след почивката Лийдс отново беше по-активният отбор.

Давид де Хеа спаси каквото трябваше на вратата на своите и постепенно тимът му взе инициативата.

В 63-тата минута Диого Далот удари гредата, а в 80-ата Маркъс Рашфорд затвърди добрата си форма и откри с глава след центриране на Люк Шоу.

Само пет минути след гола Юнайтед реши всичко с второ попадение. Алехандро Гарначо вкара в близкия ъгъл след бърза атака и подпечата победата, а после втори гол на Рашфорд беше отменен заради засада.

Така Юнайтед се справи с Лийдс от втория опит, след като по-рано тази седмица двата тима завършиха 2:2 на "Олд Трафорд", също в двубой от първенството.

В таблицата "червените дяволи" са втори на пет точки зад лидера Арсенал и с една пред Манчестър Сити.

Директните им конкуренти обаче имат по два мача по-малко.