С леко съдийско рамо Юве записа пета поредна победа в Калчото

Ювентус се поздрави с пета поредна победа в Серия "А" след трудно 1:0 като гост на последния в класирането Верона. Мойс Кийн вкара единствения гол след точно час игра. Този успех изкачи още по-нагоре тима от Торино.

Милик асистира на нападателя, който с помощта на лек рикошет намери мрежата зад гърба на вратаря на домакините Монтипо.

В 76-ата минута се стигна до спорна ситуация, при която топката срещна изпънатата ръка на Данило в наказателното поле на Юве. Това се случи след засичане на Давидович, но изненадващо главният съдия дори не отиде да изгледа ситуацията на запис.

Седем минути по-късно дойде още една дискусионна ситуация в наказателното поле на гостите. Тогава Симоне Верди и Бонучи посегнаха към топката, след което реферът посочи бялата точка. Последва обаче преразглеждане от ВАР и този път арбитърът беше повикан на монитора. След това той взе решение да отмени наказателния удар в полза на Верона.

Така Юве вече е трети в класирането - на 10 точки зад лидера Наполи и на две зад втория Милан.