Салах предаде Ливърпул, втора загуба за "червените" в Премиършип

Този мач можеше да се развие по съвсем различен сценарий, но Мохамед Салах пропусна дузпа малко повече от четвърт часс след началото на двубоя на неговия Ливърпул като гост на Лестър. Вратарят на "лисиците" Каспер Шмайхел изби удара, след което египтянинът пръв се добра до топката и стреля с глава но нацели напречната греда.

"Червените" натиснаха съперника, но гол така и не падна преди почивката.

В 55-ата минута Диого Жота изведе страхотно Садио Мане, който се опита да прехвърли Шмайхел, но заедно с това прехвърли и вратата.

Пропуските на Ливърпул бяха наказани три минути след това, когато Луукман задържа добре топката в центъра, след което комбинира с Дюсбъри Хоу, който му върна. Луукман се справи с Матип и Ван Дайк и стреля в близкия ъгъл за 1:0. Така бившият нападател на РБ Лайциг се разписа само 150 секунди, след като влезе в игра на мястото на Ихеначо.

В оставащите минути Ливърпул продължи обсадата си на вратата на домакините, но "лисиците" не се пропукаха и си отмъстиха за драматичното поражение на четвъртфиналите в турнира за Купата на лигата, дошло преди няколко дни на "Анфийлд" след изпълнение на дузпи.

"Червените" записаха второ поражение в шампионата след онова с 2:3 при гостуването на Уест Хем в началото на ноември и при победа на Манчестър Сити в сряда на терена на Брентфорд, ще изостанат на девет точки от "гражданите".