Салах се отпуши! Ливърпул отново заприлича на себе си при бой над Тотнъм

Салах се отпуши! Ливърпул отново заприлича на себе си при бой над Тотнъм Снимка: Getty Images

Ливърпул се върна към най-добрите си дни, вкарвайки цели четири гола в шестголово шоу срещу Тотнъм.

"Червените" спечелиха сблъсъка на "Анфийлд" с 4:2 и се върнаха на победния път след два кръга без успех.

Още в шестата минута Мохамед Салах удари греда при странен удар с външен фалц, който не е сигурно дали не беше опит за центриране. Малко по-късно негов удар бе спрян от Викарио, а добавка на Харви Елиът бе изчистена от гол линията.

В 16-ата минута египтянинът все пак се разписа и сложи край на головата си суша в последните четири кръга, разписвайки се с глава след центриране на Гакпо.

Ливърпул се оттегли с два гола аванс на почивката след гол в края на Анди Робъртсън. Викарио спаси удар на Салах, но Робо бе най-близо до отбитата топка и отблизо добави.

В 50-ата Гакпо и 10 по-късно Елиът с магическо изпълнение от около 20 метра на Харви Елиът, който забоде топката в годния десен ъгъл на Викарио, покачиха резултата на 4:0 в полза на домакините..

В рамките на пет минути Тотнъм върна два гола и за кратко изглеждаше, че "шпорите" могат да се борят за точката.

Ричарлисон в 72-рата и Сон пет минути по-късно дадоха надежди на гостите, но след попаденията им двубоят се укроти и така и завърши.

В заключителните секунди Дарвин Нунес бе изведен на прекрасна позиция, но Викарио излезе навреме и с плонж спаси удара му с тяло.

С победата Ливърпул събра 78 точки на третата позиция, на четири зад Ман Сити и на пет зад Арсенал. "Гражданите" са с мач по-малко. Тотнъм остава пети с 60 т.