Селтик сложи едната ръка на титлата след победа над Джърс

Селтик направи важна крачка към трета поредна титла в Шотландия след победа с 2:1 у дома над Рейнджърс в дербито на 36-ия кръг. Така два мача преди края на сезона "детелините" имат шест точки аванс пред Джърс.

Мат О'Райли даде аванс за домакините в 35-ата минута с точен удар в близкия ъгъл от наказателното поле.

Превъзходството на Селтик продължи и само три минути по-късно Дайдзен Маеда центрира към вратата на гостите, а Джон Лундстрам си вкара автогол в опита си да изчисти топката в ъглов удар.

Рейнджърс върна един гол в 40-ата минута чрез Сирил Десерс, който се разписа отблизо с глава след асистенция на Дуджон Стърлинг.

Във втората минута на допълнителното време на първата част Лундстрам извърши грубо нарушение срещу Алистър Джонстън и получи червен картон след разглеждане на ситуацията от видео асистент реферите.

След почивката домакините отново контролираха събитията на терена, но пропуснаха няколко добри възможности да увеличат преднината си чрез резервата Адам Айда и Мат О'Райли.

Селтик има 53 титли на Шотландия, докато Рейнджърс е с 55 шампионски трофея.