Сензации във Висшата лига: Първа загуба за Сити, крах и за Юнайтед

Сензации във Висшата лига: Първа загуба за Сити, крах и за Юнайтед Снимка: Getty Images

Манчестър Сити претърпя първа шампионатна загуба за сезона, след като изненадващо загуби с 1:2 в гостуването на Уулвърхемптън.

Шампионите бяха необичайно беззъби без наставленията от тъчлинията на своя мениджър Пеп Гуардиола, който беше наказан и гледаше от трибуните.

Поражението идва само няколко дни след загубата от Нюкасъл и отпадането от Купата на лигата.

Днес на "Молиню" домакините поведоха в 13-тата минута, когато Педро Нето направи страхотен пробив отдясно и центрира, а Рубен Диаш си вкара автогол.

До почивката Сити сътвори твърде малко, за да затрудни отбраната на Уулвс, но в 58-ата минута Хулиан Алварес изравни от пряк свободен удар.

7 минути по-късно намеса на Доусън от голлинията попречи на "гражданите" да направят пълен обрат. И веднага след това Уулвърхемптън поведе отново.

Хий-Чан Хуан завърши точно атаката с гол, който се оказа и победен.

По същото време Манчестър Юнайтед претърпя още един крах на "Олд Трафорд" и загуби с 0:1 от Кристъл Палас.

Само преди няколко дни тимът на Ерик тен Хаг надви този съперник с 3:0 за Купата на лигата, но този път се изложи и загуби заради попадение на Йоаким Андерсен в 25-ата минута.

Той се разписа с прекрасен удар от воле след центриране от фал.

Още преди това Юнайтед беше изпуснал няколко положения, а през втората част продължаваше да натиска, но без резултат.

В 59-ата минута домакините поискаха дузпа за игра с ръка, но такава не беше отсъдена.

Арсенал пък спечели с категорично 4:0 като гост на Борнемут с два гола от дузпи и се доближи само на точка от водача в класирането Сити.

Букайо Сака откри в 17-ата минута, а първата дузпа беше реализирана от капитана Мартин Йодегор малко преди края на полувремето.

Когато през втората част Арсенал стигна до нова дузпа, Кай Хаверц получи възможността да изпълни и целият отбор го подкрепи бурно след реализирането на попадението.

В края Бен Уайт направи победата още по-убедителна.

В класирането Манчестър Сити остава лидер с 18 т., но Арсенал е втори със 17, а Ливърпул е с 16 още преди да изиграе своя мач от кръга срещу Тотнъм.

Юнайтед остава едва на десетата позиция с 9 т.