Световният и европейски шампион с националния отбор на Испания Серхио Рамос, заедно с Five Eleven Capital, е постигнал принципно споразумение за закупуване на испанския футболен клуб Севиля, съобщава радиостанция Cadena SER.
Общата стойност на сделката, която се очаква да приключи до края на месеца, е 450 милиона евро. Рамос и неговите партньори в момента преглеждат финансовите отчети на клуба. Акционерите на Севиля са одобрили офертата.
39-годишният Рамос е възпитаник на академията на Севиля, като игра за първия отбор от 2004 до 2005 и отново от 2023 до 2024 година.
С Реал Мадрид футболистът спечели пет титли в Ла Лига и два пъти Купата на Краля, четири пъти Шампионската лига, четири пъти Световното клубно първенство и три пъти Суперкупата на УЕФА.
С испанския национален отбор, защитникът стана световен шампион (2010) и е двукратен европейски първенец (2008, 2012).

