Шантав автогол в добавеното време донесе инфарктна победа на Милан

Шантав автогол в добавеното време донесе инфарктна победа на Милан Снимка: Getty Images

Милан взе инфарктна победа с 2:1 над Фиорентина у дома в последния кръг от Серия "А" за календарната година.

Автогол в 91-вата минута донесе успеха на шампионите в оспорван и непредсказуем мач, в който гостите играха силно и можеха да си тръгнат дори с победата.

Само минута и половина беше необходима на "росонерите" да поведат в резултата. Жиру изведе Рафаел Леао, който стреля точно по земя и изведе домакините напред.

Фиорентина обаче натисна и първо стигна до греда, а после и до изравнителен гол. Попадението падна в 28-ата минута след изстрел на Антонин Барак, който рикошира в крака на Малик Тиау.

През втората част мачът беше вълнуващ и двата тима имаха добри положения. За Милан пропуснаха Жиру и Леао, докато "виолетовите" можеха да поведат към края, но Фикайо Томори изчисти пред голлинията.

Така се стигна до добавеното време, когато при едно центриране отдясно вратарят Терачано се размина с топката и Никола Миленкович от няколко метра я отклони в собствената си врата.

Играчите на Фиорентина протестираха за нарушение в началото на атаката, както и за фал срещу вратаря, но напразно - Милан се поздрави с победата.

Така тимът на Стефано Пиоли успя да се задържи на втората позиция, на 8 т. зад лидера Наполи.