Шесто гостуване, шести обрат - Юнайтед няма грешка далеч от "Олд Трафорд"

Шесто гостуване, шести обрат - Юнайтед няма грешка далеч от "Олд Трафорд" Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед взе шеста победа от шест гостувания от началото на сезона във Висшата лига - 3:2 при визитата на Шефилд Юнайтед.

Успехът срещу последния в класирането дойде трудно и последните минути бяха напрегнати, а беше необходим и пълен обрат. За шести пореден път "червените дяволи" позволиха противникът им да поведе, когато са далеч от дома, но отново изковаха победата.

Шефилд поведе в 5-ата минута, когато получилият титулярно място на вратата на Юнайтед Дийн Хендерсън направи груба грешка.

Доскорошният страж на Шефилд не успя да изчисти навреме една топка, която стигна до Макголдрик и той вкара за 1:0.

Още до почивката обаче Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал се разписаха, за да докарат резултата до 2:1. За попадението на французина ефектна асистенция направи сънародникът му Пол Погба.

Скоро след подновяването на играта Рашфорд вкара още веднъж, но Макголдрик също записа втори гол три минути преди края и затова се наложи гостите да треперят до края.

Трите точки обаче бяха спечелени и с тях Юнайтед достигна 6-ото място в класирането с 23 т.

Лидерът Ливърпул има предимство от 5 т., но и мач повече.

Шефилд остава последен с едва 1 т. от 13 срещи.