Шок в Белгия: Терористична атака и двойно убийство на футболни фенове

Шок в Белгия: Терористична атака и двойно убийство на футболни фенове Снимка: Getty Images

Терористична атака и двойно убийство на футболни фенове шокираха Брюксел преди мача от евроквалификациите между Белгия и Швеция.

Двама души с фланелки на националния тим на Швеция са били застреляни и убити от стрелец с автомат "Калашников".

Нападателят все още е на свобода, а Белгия обяви най-висока степен на опасност от терористична атака.

Белгийските медии съобщиха, че убиецът е избягал от местопрестъплението със скутер. Свидетели разказват, че мъжът е викал: "Алах е велик!", бил е облечен в яркооранжево яке и е носел бяла мотоциклетна каска.

Стрелбата се е случила около 19:00 местно време в централна част на белгийската столица.

Вероятният извършител, който се казва Слайем Слума, е пуснал видео във Facebook, в което заявява, че е член на терористичната организация "Ислямска държава" и се бори, за да "отмъсти за мюсюлманите", като убива "неверници".

"Ние живеем и умираме за нашата религия", добавя той.

Мачът между Белгия и Швеция беше прекратен на почивката при резултат 1:1, след като футболистите са отказали да излязат за второто полувреме.

Поради заплахата за сигурността на 35-те хиляди фенове на трибуните, на тях им беше забранено да напускат стадиона.