Шоу на аржентинските звезди донесе разгром над Италия и нов трофей във витрината Снимка: Getty Images

Аржентина грабна трофея "Финалисима" след категорично 3:0 над Италия на "Уембли".

Мачът противопостави настоящите шампиони на Европа и Южна Америка и отбеляза подновеното сътрудничество между УЕФА и КОНМЕБОЛ.

Подобен двубой се проведе за пръв път от 29 години насам, а в предишните си две издания през 1985 и 1993 г. той се наричаше Купа на шампионите.

Мачът се превърна в шоу на звездите в нападението на Аржентина, като головете отбелязаха Лаутаро Мартинес, Анхел ди Мария и влезлият в края Пауло Дибала.

Лионел Меси пък се отличи с две асистенции.

"Гаучосите" можеха да спечелят и още по-убедително, а превъзходството им срещу европейския шампион беше внушително, особено през второто полувреме.

Лаутаро откри в 28-ата минута след пас на Меси, а точно преди почивката Ди Мария се възползва от подаване на Мартинес и прехвърли Донарума за 2:0.

Трите смени в състава на Италия на почивката не проработиха и защитата на "адзурите" беше тотално безпомощна, а Донарума спаси отбора си от разгром.

Секунди след влизането си в игра Дибала оформи крайния резултат след пробив на Меси и рикошет.

Така Аржентина изнесе още един много силен мач под ръководството на Лионел Скалони и се очертава като един от фаворитите на Световното първенство в Катар в края на тази година.

Аржентинците нямат загуба от 2019 г. насам.