Шоу с шест гола! Суарес вкара на "Камп Ноу", Дани Алвеш с гол асистенция и червен картон Снимка: Getty Images

Барселона победи Атлетико Мадрид с 4:2 в големия сблъсък на 22-рия кръг на испанската Примера дивисион. Двата отбора направиха страхотно шоу, в което станахме свидетели на шест попадения и пет картона, един от които червен.

Дани Алвеш бе изгонен в 69-ата минута, но едва след като бе отбелязал един от головете за каталунците.

Атлетико се представи изключително зле в защита, заради което допусна три или повече гола във вратата си от януари 2015-а, когато загуби с 2:3 отново от Барса, но за Купата на краля.

Диего Симеоне пък продължава да няма успех срещу Барселона на "Камп Ноу", като последната победа на Атлетико в дома на каталунците датира от 2006 година.

Резултатът бе открит още в осмата минута от Яник Ферейра Караско след страхотна атака отдясно. Караско получи пас от Луис Суарес и с хубав удар по диагонала матира Тер Стеген. Веднага след подновяването на играта обаче Жорди Алба изравни, а двата отбора само загатнаха какво ни предстои в оставащите 80 минути.

В 21-вата Барселона направи пълен обрат и излезе напред в резултата, благодарение на Гави, който засече с глава центриране на новото попълнение Адама Траоре, а в края на първата част Роналд Араухо направи резултата 3:1, довкарвайки топката отблизо след рикошет в напречната греда след удар с глава.

Малко след началото на втората част Дани Алвеш ознаменува прекрасната си игра до този момент с гол. В 49-ата минута бразилецът се възползва от ново неразбирателство в отбраната на Атлетико, получи топката около точката за изпълнение на дузпа и оттам не остави никакви шансове на Облак.

Снимка: Getty Images

В 58-ата Луис Суарес върна един гол за "дюшекчиите", но това бе всичко, до което гостите успяха да стигнат. Уругваецът не се зарадва на гола си и се извини на публиката на "Камп Ноу".

20-ина минути преди края Барса остана с човек по-малко на терена. Въпреки прекрасното си представяне Дани Алвеш трябваше да напусне терена преждевременно. Бразилецът заби бутоните си в прасеца на Караско при едно необмислено единоборство и след разглеждане на ситуацията с ВАР реферът му вдигна директен червен картон.

Численото предимство не помогна на Атлетико да стигне до нещо повече от почетна загуба, тъй като Шави успя да затвори добре каталунците и не остави шансове на тима на Диего Симеоне да се бори за нещо повече от почетна загуба.

С победата Барса измести Атлетико Мадрид от четвъртата позиция, като вече има актив от 38 точки, с две повече от "дюшекчиите".