Шоу във Висшата лига: Размяна на удари между Арсенал и Тотнъм, нова победа за Ливърпул Снимка: Getty Images

Атрактивно равенство в дербито между Арсенал и Тотнъм, победа на Ливърпул и загуба на Челси видяха феновете на Висшата лига в ранните неделни мачове от шестия кръг.

Дербито на Северен Лондон оправда очакванията за качествен сблъсък между два отбора в отлична форма и завърши 2:2.

Положения и пред двете врати не липсваха, а Арсенал откри в 26-ата минута. Букайо Сака проби навътре от десния фланг и си осигури коридор за стрелба, ударът му не изглеждаше особено опасен, но Кристиан Ромеро протегна крак и отклони топката във вратата си - автогол и 1:0.

Последваха тежки минути за Тотнъм, но домакините пропуснаха да удвоят преднината си.

Спърс живнаха и стигнаха до пропуск на Бренан Джонсън, а три минути преди края на полувремето Хюн-Мин Сон изравни след отличен пробив на Джеймс Мадисън отляво.

Скоро след подновяването на играта Арсенал получи дузпа за игра с ръка на Ромеро. Сака стреля в центъра на вратата от бялата точка и беше точен за 2:1.

Само минута по-късно обаче грешка на Жоржиньо доведе до контраатака на Тотнъм. Мадисън отново асистира, а Сон вкара втория си гол за 2:2.

Последва по-труден период за Арсенал, но после "артилеристите" отново поеха контрола и наложиха натиск.

В крайна сметка до нови голове не се стигна, а равенството беше логичен завършек.

По същото време Ливърпул победи Уест Хем с 3:1 на "Анфийлд".

В 16-ата минута Мохамед Салах откри резултата от дузпа, която сам си изработи.

Малко преди почивката Джаръд Боуен изравни с глава след плонж, но през втората част голове на Дарвин Нунес и Диого Жота осигуриха шеста поредна победа на "червените" във всички турнири.

Челси пък записа поредна издънка и загуби с 0:1 от Астън Вила на "Стамфорд Бридж".

Играчите на Маурисио Почетино отново показаха немощ пред гола, а през втората част издъхнаха с човек по-малко.

И двамата вратари се проявиха отлично през първите 45 минути, после мачът се промени, когато в 58-ата минута Мало Густо беше директно изгонен за грубо влизане.

В 73-тата минута Оли Уоткинс отбеляза единствения гол след контраатака и остави Челси едва на 14-тата позиция с 5 т. от 6 кръга.

В класирането води Манчестър Сити с пълен актив от 18 т., следват Ливърпул с 16 и Брайтън с 15.