Щастлив рикошет измъкна експерименталния състав на Реал

Щастлив рикошет измъкна експерименталния състав на Реал Снимка: Getty Images

Късметлийски гол на Орелиен Чуамени донесе победата на Реал Мадрид с 1:0 в гостуването на Майорка.

"Белия балет" не изнесе най-впечатляващия си двубой и се отразиха ротациите, които Карло Анчелоти направи в състава.

Гостите започнаха без Винисиус, Родриго, Тони Кроос, Камавинга и Карвахал и изиграха слабо първо полувреме.

В него те не отправиха нито един точен удар, но почти веднага след почивката поведоха.

Тогава Чуамени стреля от дистанция и след рикошет топката стана невъзможна за Райкович - 1:0.

После Браим Диас пропусна да реши всичко в мача и се наложи Андрий Лунин да се намесва, за да гарантира победата на своите.

В крайна сметка трите точки отидоха на сметката на Реал и тимът вече гледа към предстоящия реванш с Манчестър Сити в Шампионската лига и към Ел Класико срещу Барселона следващата седмица.

В Ла Лига "кралете" имат комфортен аванс на върха от 11 т. и мач повече от Барса.